ZÁKLADNÍ INFORMACE

Firma CARGONET s.r.o. byla založena v roce 1998  a měla tehdy pouhých  5 pracovníků, dodávku a malý náklaďák . Dnes má naše firma více něž 50 zaměstnanců, desítky kamionů  a jejími zákazníky jsou renomované společnosti z celé Evropy.

Firma se zpočátku zaměřovala na silniční nákladní dopravu, ale nyní je schopna poskytovat kompletní logistický servis.

Celé portfolio služeb bylo naplno využito např. při výstavbě plynovodu v projektu GAZELA . Naše firma zajišťovala přepravu plynovodních trub po železnici z Turecka, celního odbavení, překládku trub z vagonů mobilními  jeřáby, dopravu po silnici a naskladnění trub  na námi zhotovená depa, při čemž se jednalo o nadměrné náklady. Tuto akci jsme si úspěšně zopakovali v r. 2019 -2020 při výstavbě paralelního plynovodu.

Naše firma se specializuje na dopravu ocelových svitků a nadměrných nákladů. V tomto oboru se společnost CARGONET s.r.o. stále více úspěšně prosazuje, o čemž svědčí řada spokojených zákazníků.

Firma dnes poskytuje tyto další služby : opravárenství a prodej pohonných hmot, pneuservis, provozování myčky vozidel a ubytování.

Ambicí naší firmy nikdy nebylo stát se dopravou se stovkami kamionů, nýbrž na kvalitu zaměřenou specializovanou firmou, která je schopna pružně reagovat na situaci trhu a požadavky zákazníků.

20 letá úspěšná historie svědčí o správnosti a udržitelnosti tohoto cíle.

LET'S GO CARGONET !

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Od roku 1998 uběhla řada let nepřetržitého vývoje, v  průběhu let jsme se stěhovali, rozšiřovali , opravovali areál, zlepšovali své služby a nabízeli nové.

Podívejte se, jak firma spolu se naše firma vyvíjela.

ROK 1998
V lednu byla založena společnost. Zpočátku firmu tvořilo 5 mladých lidí, sídlo jsme měli v Okružní ulici v Litoměřicích a pořídili jsme si první nákladní vozidlo NISSAN na lesing. Dopravu jsme hlavně zprostředkovávali.
ROK 1999
Druhý rok jsme si pořídili vlastní kanceláře v Mrázově ulici, rozšířili jsme spediční činnost a snažili jsme se uchytit a prosadit na dopravním trhu. Na leasing jsme si pořídili první skutečný kamion MAN F 2000. Brzy měli přibýt další.
ROK 2000
Zakázky přibývaly, spokojenost zákazníků rostla, což nám umožnilo významně jsme rozšířilt vozový park. Orientovali jsme se zejména na přepravu hutních materiálů, zejména plechů ve svitcích. Proto jsme otevřeli kancelář v Ostravě.
ROK 2001
Pokračovali jsme v orientaci na přepravu hutních výrobků, zejména ocelových svitků a hutních materiálů z Ostravska, dovoz plechů pro strojní a automobilní průmysl , zakázky rostly, Obrat společnosti překročil 100 mil. Kč (!)
ROK 2002
Pátým rokem jsme získali areál Vojenských staveb v ulici Kamýcká. Získali jsme tak nejenom kvalitní zázemí, ale mohli jsme rozšířit služby o prodej PHM a ubytování. Pobočka v Ostravě pro neefektivnost uzavřena.
ROK 2003
Zahájili jsme provozování skladu v Terezíně, kde jsme skladovali zejména ocelové svitky. Říční cestou jsme dopravili loď zámořského hutního materiálu z Antwerp do přístavu Mělník a otud kamiony k zákazníkům po celé ČR.
ROK 2004
Konečně v EU : konec čekání na hranicích ! Fronty na hranicích a celnicích zmizely a tím začala nová éra prosperity firmy neboť se významně zrychlil pohyb zboží. V tomto roce jsme také získali jsme certifikát kvality ISO 9001:2001.
ROK 2005
Získali jsme mnoholetý kontrakt na přepravu svitků v Kolíně pro nově postavenou automobilku TPCA. Zde jsme jsme otevřeli novou provozovnu a zahájili pravidelné přepravy z Kolína na linkách H. Brod a Ovčáry.
ROK 2006
Zahájili jsme rekonstrukci našeho nového areálu v Kamýcké ulici, vybudovali jsme několik garsonek a apartmánů. Opravili jsme kanceláře, vyměnili 200 oken v administrativní budově a v penzionu.
ROK 2007
Startujeme s přepravou zámořských svitků kamiony a po železnici z Evropských přístavů (Antwerpy, Vlissingen, Hamburg, Koper) do ČR. Pořídili jsme objekt "Invalidovna" v Ústí nad Labem a začali jsme s jeho rekonstrukcí.
ROK 2008
Oslavili jsme 10. výročí firmy na Marině v Píšťanech. Vše se událo 2. října za přítomnosti našich nejvýznamnějších zákazníků. Na podzim 2008 udeřila naplno krize. Takřka ze dne na den poklesli zakázky o polovinu.
ROK 2009
Krizi, která v tomto období postihla řadu podniků, jsme překonali bez významnějších omezení provozu avšak byli jsme nuceni zastavit některé projekty , např. rekonstrukci objektu "Invalidovna" v ÚL. Sklad přesunut do Berouna.
ROK 2010
Získali jsme naši největší jednorázovou zakázku v historii na přepravu trub z Turecka pro výstavbu plynovodu Gazela. Šlo o neuvěřitelných 90 tisíc tun nákladu. Po sestavení měřili trubky 142 kilometrů. Trubky byly dopravovány po železnici a s překládkou na depa.
ROK 2011
Dokončili jsme návoz trub na 12 dep v projektu Gazela. Celkem se jednalo o 7.846 trub NOKSEL - TR, 1.117 trub ILVA-IT. Podívejte se na krátké video z celé této akce na YouTube.
ROK 2012
Vozový park jsme rozšířili o nízkoložné teleskopické návěsy pro přepravu samohybné techniky a vysokých nákladů (až do 3,5 m). Začali jsme se tak více prosazovat v oblasti nadměrné dopravy.
ROK 2013
Připojili jsme solární elektrárnu o výkony 30 kW, vyrobili 12,5 MWh elektrické energie. Zahájili jsme výstavbu čerpací stanice.
ROK 2014
Dokončili jsme výstavbu a otevřeli jsme bezobslužnou čerpací stanici, myčku osobních automobilů a pneuservis v areálu firmy,Vozový park jsme rozšířili o snížené teleskopické návěsy.
ROK 2015
Pořídili jsme 3-osé tahače SCANIA R 450 HP 6x 4 na přepravu těžkých nadměrných nákladů zejména do Skandinávie a Velké Británie. Rekonstrukce 6 garsonek v penzionu.
ROK 2016
V tomto roce jsme zakoupili část opuštěných kasáren Pod Radobýlem, které sousedí s naším areálem, což nám umožní rozšířit skladovací a parkovací plochy.
ROK 2017
Pořízení hlubinového návěsu + tahače SCANIA R 450 HP 6 x 4 na přepravovu nadměrných nákladů až do 4,5 m výšky. Zprovoznění garáží v kasárnách. Máme nové logo.
ROK 2018
Dokončili jsme opravy skladu v bývalých kasárna Pod Radobýlem (1.000 m2) a naskladnili jsme zboží od zákazníků.
ROK 2019
Realizovali jsme další zakázku na výstavbu plynovodu Kateřinský potok - Přimda, který kopíruje plynovod Gazela - 140 km , návoz a naskladnění trubek na depa.
ROK 2020
Zahájili jsme výstavbu haly autoservisu v areálu CARGONET s.r.o. Dokončili jsme návoz trubek a techniky na výstavbu plynovodu (červen 2020)
ROK 2021
V tomto roce nás čeká řada úkolů : kolaudace haly autoservisu překonání následků pandemie Covid

Volná místa

Řidič kamionové dopravy

Hledáme

 • řidiče pro mezinárodní dopravu (EU, Norsko a Švýcarsko) na soupravu tahač + plachtový návěs a tahač + návěs pro nadrozměrnou přepravu
 • požadujeme ŘP skupiny C + E
 • profesní osvědčení
 • trestní beúhonost
 • minimálně 1 rok praxi
 • znalost a dodržování platných legislativy

Nabízíme

 • odpovídající mzdové ohodnocení
 • příspěvek na penzijní připojištění
 • věrnostní program
 • příplatky na stravování
 • moderní tahače
 • bonusový program

Nabídky se životopisem zasílejte na:

Jiří Zinek
Kamýcká 31, 412 01 Litoměřice
+420 737 224 732